Specjalnie opracowane opakowania do wody

Wyjątkowość wody Fromin podkreślają specjalnie opracowane opakowania,które pozwalają na jak najdłuższe zachowanie właściwości.

Do produkcji naszych opakowań stosujemy dwa rodzaje materiałów.
Politereftalan etylenu, powszechnie znany jako PET ma wiele zalet. Butelki PET są lekkie, zajmują mniej miejsca, są odporne na zarysowanie i stłuczenie. Ich produkcja i recykling odbywa się w niższych temperaturach co wiąże się z mniejszym zużyciem energii i niższą emisją CO2 niż butelek szklanych. Butelki PET wyprodukowane zgodnie ze standardami UE nie zawierają żadnych związków które wchodzą w reakcje z wodą. Przeprowadzone przez dziesiątki laboratoriów w wielu krajach na całym świecie wykazały że ten materiał nie powoduje żadnych szkodliwych skutków, nawet wyższych temperaturach. Paradoksalnie jedyną istotną wadą PET jest jego nieodłączna niezniszczalność, przez co charakteryzuje się długim okresem rozkładu. Oryginalne butelki PET firmy FROMIN, do których butelkuje się unikalną wodę z epoki lodowej wykonane są z najczystszego materiału tzw. pierwotnego PET, do którego nie jest dodawany re granulat ze zużytych butelek PET. Do recyklingu jest to surowiec, który po przetworzeniu w unikalnej technologii przekształca się w modyfikowany PET (PET-M), który ma takie same właściwości fizyko-mechaniczne i może służyć do produkcji nowych butelek o tej samej jakości co oryginał. Przygotowujemy Program Fromin Eco łączący ekologicznych konsumentów wody Fromin, wspierający ich w oryginalny sposób, w zwrocie zużytych opakowań do recyklingu. Naszym celem jest ta, aby 100 % zużytych butelek
FROMIN PET wróciło do recyklingu.

Szkło. Butelki te są zalecane dla restauracji i punktów gastronomicznych a także dla osób preferujących butelki szklane od butelek PET. Wyposażone są zakrętki ciśnieniowe, zapewniające maksymalną ochronę przed zanieczyszczeniem. Wykonane są z cienkiego szkła, dzięki czemu są bardziej ekologiczne, ekonomiczne i łatwiejsze w przechowywaniu.
Pozostałe butelki szklane mogą być wielokrotnego użytku i pełnić rolę karafek.

Nagrody